| Mario837336 a întrebat:

Profesoara are voie sa-mi faca referat sau sa-mi scada nota la purtare pentru vorbire cu colegul in timpul orei? Mentionez ca nu deranjam pe nimeni. Clasa a 9a​

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profesoara are voie sa faca referat pentru abaterea disciplinara dar nu ea stabileste media la purtare, aceasta o face diriginta cu consultarea consiliului clasei, putand tine seama sau sa nu tina seama de referatul profesoarei.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai deranjat "doar" profesoara. tongue

| darrio2007 a răspuns:

A fost doar un avertisment.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se scade nota la purtare pentru atat si scaderea notei la purtare nu se face de catre un singur profesor.

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Eu o sa fac și un mic pariu tu tine...că vine la întrebarea asta până mâine Violetta și îți va spune că meriți nota scăzută la purtare că ești obraznic și că meriți. Sa nu o crezi scrie doar mizerii pentru TPU

| mODIN a răspuns:

Daca nu deranjai pe nimeni, nu ar fi vrut sa-ti faca referat. Plus ca oricum nu aveai voie sa vorbesti in timpul orei.

| Dragobeta a răspuns:

Cum nu deranjai daca vorbeai cu alti colegi? Ceilalti voiau sa fie atenti la ora.

| Mario837336 explică (pentru Dragobeta):

Adica vorbeam dar nu se auzea, ea m-a certat doar pentru ca m-a vazut gesticulând, nu pentru deranj sau sunete.

| Dragobeta a răspuns (pentru Mario837336):

Crezi tu ca nu se auzea.

| Ghostxs a răspuns:

Referat da se poate, dar scaderea notei nu, doar daca se decide in consiliul profesoral

| roxiii003 a răspuns:

Nu are voie. daca nu ați deranjat pe nimeni nu are voie sa faca treaba asta. depinde si despre ce vorbeați, dar asta nu prea contează. acesta nu este un motiv pentru referat sau scăderea notei la purtare. exista alte motive sa faca aceste lucruri. deci nu. nu are voie.