| Cotofana_Alin-Ionut_1998 a întrebat:

La scoala in timpul unei ore a venit vorba despre o profesoara si s-a facut o gluma mica pe seama ei si a aflat de la cineva si acum ne scade la toata clasa 1 punct la purtare. Are voie sa ne scada doar pentru ca am ras la o gluma?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea ar avea voie.Trebuie dezbatuta problema in consiliul profesoral.

| AtateaConditii a răspuns:

Zice doar sa va sperie, dar mai sunt si profesori orgoliosi care nu glumesc. INtrebati-va dirigintele daca chiar va scazut un punct la toti si vorbiti cu directoarea daca a facut asa ceva si cu dirigintele sa aduca vorba la consiliul profesoral despre problema asta.

| Cotofana_Alin-Ionut_1998 explică (pentru AtateaConditii):

Da prima oara sa ne sperie dar e o profa de istorie de vreo 25 -26 de ani si este foarte orgolioasa, dar ea este doar suplinitoare bagata asa de director si cineva care mai stie ceva ceva mi-a zis ca n-are cum sa-mi scada nota la purtare, dar diriga a zis ca mai e pana la sfarsitul anului si rezolva ea.

| AgathaRo a răspuns:

Depinde de gravitatea faptei. In mod normal subiectul se dezbate in consiliul profesoral. Daca e vorba doar de o persoana poate scade.

| Elena-Roxana_Grigore_1999 a răspuns:

Sincer nu e corect dar daca e ceva grav trebuie...