| JustMe4ever a întrebat:

Profesorii au voie sa ne treaca in catalog notele de la testele initiale (de sfarsit de an)?

13 răspunsuri:
| Millanteria a răspuns:

Nu, nici pe cele de la inceputul anului, nici pe cele de la sfarsit! Dar daca doreste clasa sa le treaca, ar putea face acest lucru.
Have a nice day!>big grin

| DayByDay a răspuns:

Daca vor da, cel putin asa ni s-a zis noua.

| flavius01 a răspuns:

Daca sunt initiale, nu sunt de sfarsit de an, ci de inceputwinking Din cate stiu eu nu, nu au voie sa le treaca, decat daca vrea elevul.

| gogus a răspuns:

Testele initiale se dau la inceput de an, la sfarsit de an se dau teste finale.Si da se trec notele de la testele de sfarsit de an.

| Mayar a răspuns:

Au voie. Pot sa le treaca sau nu. Ramane la latitudinea fiecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Testele inițiale au drept scop evaluarea măsurii în care elevii dețin acele cunoștințe necesare pentru a trece la studiul unei noi materii, unui nou capitol, unei noi teme. Nu are drept scop notarea elevilor în catalogși nu e corect ca notele să fie trecute în catalog. Profesorul trebuie să facă o analiză a rezultatelor, să vadă nivelul clasei și care sunt cunoștințele pe care elevii le-au uitat cel mai mult. Pe baza acestor analize trebuie să faca apoi o recapitulare a acestor cunoștințe uitate, pentru ca elevii sa poata ințelege noul capitol. deci, nici vorbă să fie trecute în catalog.
Numai că sunt mulți profesori care nu știu ceea ce am scris eu aici...
La testele de evaluare finală se constată măsura în care elevii au învățat materia predată și e firesc ca notele să fie trecute în catalog.
Vă invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://lecturi-școlare.blogspot.com/. Vă vor fi de folos!

| CannbalCorpse a răspuns:

Nu n/au voie, funda?

| Cherilyn a răspuns:

Nu, in niciun caz!
Stiu ca la inceput pana si la stiri spuneau ca nu au niciun drept sa le treaca in catalog.
Ar trebui sa va plangeti dirigintelui.
Numai bine!batting eyelashes

| beki13 a răspuns:

Nu

| Denis2597 a răspuns:

Nu!

| GeorgiiUatdăfac a răspuns:

Depinde de dorinta clasei. Daca majoritatea este de acord cu trecerea acestor note nimic nu impiedica profesorul sa le treaca. Dar daca le trece fara sa fie nimeni de acord...nu stiu. Asa ceva nu se face. Nu interzice nimeni acest lucru si stiu deoarece mama mea este profesoara.

| SuRi a răspuns:

Nu, fara exceptii!

| octavian03 a răspuns:

Pai din cate stiu nu au voie dar daca ai vreun sau vreo dilie de aia atunci e posibil