| Vernusio a întrebat:

Profiluri de postliceala care merita facute? fara asistent medical.

3 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Salut. Din cate am auzit postlicealele nu sunt atat de bune pentru tine ca om in dezvoltare educationala, ai putea opta pentru o facultate fara frecventa eventual, si te poti prezenta la examene. Sunt diferente intre postliceale si universitati, si sunt privite si cu alti ochi de catre angajatori.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Ce tine de postliceala mai sunt profilurile de kinetoterapie si balneo-fiziokinetoterapie și recuperare.

| teamleader a răspuns:

Cred. ca decizia de a urma o postliceala este legata si de sansele de reusita dupa aceea. (angajare, patron-propria afacere). Recomandarile mele sunt asistent de farmacie sau contabilitate sau IT -progamare, design web, etc si design vestimentar. Sunt si altele cautate pe piata muncii. Facultatea daca doresti o poti urma in paralel sau dupa aceea.

Întrebări recente