| anonymus07 a întrebat:

Pt cei ce au luat note mari la bac la romana: Cum v-ati pregatit pentru bac, din ce perioada?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Rezultatele la BAC se afiseaza abia pe 8 Iulie, dar oricum m-am descurcat bine, fiindca a picat un subiect la care ma pricepeam. Am inceput sa invat mai serios in iarna, prin ianuarie, cand am avut prima serie de simulari. Daca incepi sa inveti de la inceputul semestrulu al doilea, presupunand ca totusi detii ceva cunostinte si nu pornesti de la zero, ai foarte multe sanse sa iei peste 9.

4 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Inca nu s-au afisat notele. Dar secretul nu e sa inveti doar cu o luna inainte, ci pe tot parcursul celor 4 ani de liceu.

| Matt24 a răspuns:

Mie mi-a placut romana si am avut o profa care m-a facut sa invat.Am citit romanele respective, am facut rezumate si comentarii pe diverse teme si inainte de bac le-am repetat si comparat, astfel incat sa vad clar prin ce difera subiectele.Argumentarile mi-au iesit mereu si partea intai nu mi-a facut probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ce planetă trăiești?
Azi s-a dat bacu la română.

| anonymus07 explică (pentru anonim_4396):

Intrebarea era destinata celor care au dat bac-ul in 2012 happy