| Floribvfj a întrebat:

Puteți să-mi spuneți care strategie e mai bună: să mă calific la 2 etapa naționale și să ma pregatesc pentru etapele județene sau să mă înscriu la4 concursuri și să lucrez la fiecare. Care variantă este mai bună, ținând cont că suntem în vacanță până pe 11 aprilie? Eu vreau să mă calific la cât mai multe etapa naționale.Menționez că sunt în clasa a 6-a și că m-am calificat la fizică la națională în acest an. Apropo concursurile la care mă duc sunt la istorie( în cls. a 5-a nu am fost, dar mine îmi place mult istorie. Se califică doar primul), la geografie( anul trecut m-am calificat la națională pentru că am luat locul 2. Menționez că se califică primii 5. Mine îmi place mult geografie), la un concurs tot de geografie( doar că este interjudețean și la interjudeteana se califică primii 2. Până la urmă naționala= interjudețeana, într-un fel.) și la biologie( se califică doar primul, iar anul trecut am luat locul 4. Menționez că nu prea sunt așa de pasionat de bio cum sunt de geo și istorie.)Aștept cât mai multe raspunsuri.

1 răspuns:
| 1WizKhalifa a răspuns:

Concentrează-te pe ce-ti place și pe ce știi mai bine, doar asa ajungi departe. Dacă încerci la mai multe o sa te pierzi în ele și nu rezolvi nimic. Decât sa fii în toate mediu, mai bine sa fii în una excelent, asa o sa fii și observat!