| SuicidalicMoon a întrebat:

Recent am ajuns cu mana dreapta in ghips de la un accident si saptamana asta am evaluarile nationale, daca nu am cum scriu, ce se intampla? Si voi mai da evaluarile?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Bănuiesc că ești in clasa a VI-a. Rezultatele acestor evaluari nu se trec in catalog.
Poți lipsi motivat (cu adeverinta medicală).
Ai grijă să nu te accidentezi cand se apropie examenul de EN, de la finalul clasei a VIII-a. Absenta de la acest examen, te va trimite direct la școala profesională.

| oglindasultanului a răspuns:

Esti scutita medical, le dai cand se vindeca.