| lSarcastiquel a întrebat:

Sa zicem ca media mea de admitere este 7 50, iar eu vreau sa intru la un liceu cu media 9, am vreo sansa sa intru? Daca mediile se scad, credeti ca as putea intra?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, dar merita sa incerci, asa ca pune-l prima optiune.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, nu ştiu dacă ai şanse de a fi admis/ă la acel liceu!
Totuşi, poţi încerca happy
"Încercarea moarte n-are!"

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu ai sanse.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu poti. Nicio sansa. Imi pare rau pentru tine.

| Lαrisα a răspuns:

Nu prea ai sanse. Poti sa il treci prima optiune, dar nu prea au cum sa scada atat de mult mediile.

| vladv26 a răspuns:

Sansele sunt ff slabe

| EU19 a răspuns:

Voi o sfatuiti sa treaca ca prima optiune un liceu in care sansele sa intre sunt de 0, 1%? Prima optiune trebuie sa fie liceul la care esti aproape sigura ca poti intra.
Daca te risti si-l pui pe ala de 9 poti pati asa:
1.Repartizarea,te ia pe calculator si zice: s-o bag sau sa n-o bag? #Daca calculatoru zice nu trece la a doua optiune.
2.Al doilea liceu pentru care ai optat...sa zicem ca are media 7. Te ia pe calculator, si poti sa ai surpriza sa fie toate locurile ocupate.Si de aici se poate tine lant pana la un liceu prost.

N-am inventat nimic.Asa a patit varamiu.

| Cenusareasa09 a răspuns:

Ba da, merita sa incerti. Eu anul trecut am vrut sa intru la un liceu care avea ultima medie 8.50 eu avand 9, si nu am intrat deci chiar daca ultima medie e mai mare sau mai mica ca a ta merita sa incerci. Succes. happy

| Antoniah a răspuns:

Sansele sunt foarte slabe, dar Merita incercat. Pe foaia de admitere sa treci prima data liceele cu medii mari.