| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca un elev este absent de la evaluarea nationala la limba romana de pe 4 mai.Cand va da evaluarea [la o data stabilita] va primi aceleasi subiecte? Dar daca ele deja sunt rezolvate sunt sanse sa ia note mari deoarece la clasa s-a rezolvat evaluarea dupa ce a fost data.Nu stiu daca intelegeti. dar.

9 răspunsuri:
| usernamealy a răspuns:

Se dau alte subiecte
un coleg de/al al meu a lipsit de la teza unica si dupaceea i/a dat alta mult mai greastraight face

| DraIneR a răspuns:

Cum au spus ceilalti nu se vor da aceleasi subiecte asta e logic... Oricum subiectele stil Pisa sunt teste capcana ori te prinzi de smecherie ori iti pare apoi rau si te enervezi ca stiai da nu te-ai prins pentru ca era un joc de cuvinte sa te incurce la problema respectiva. Daca te referi la testul de a 8a

| ecristinamc a răspuns:

Nu se vor da aceleasi subiecte.De asta fii sigurawinking
Primesti subiecte in genul acelora dar nu identicewinking
fundita?batting eyelashes

| Betty18 a răspuns:

O sa primesti alte subiecte asemanatoaretongue

succes

| Anonim13265464 a răspuns:

Cred ca se face la teza unica o sa dea dupe o luna si alt subiect bineinteles

| rapidista a răspuns:

Nu! Daca cinava lipseste de la evaluare, el o va da in perioada speciala(nu stiu nici eu data, poti cauta pe net), iar subiectele bineinteles ca nu vor mai fi aceleasi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ce vrei sa spui, dar colegul respectiv va primii un subiect total diferit de ce ati avut voi.Deci si daca subiectul vostru va fi rezolvat pe el nu-l va ajuta cu nimica, fiindca nu va coincide cu ce subiect veti avea voi pe 4 maihappy

| CobraLeon a răspuns:

Daca lipseste la prima proba... o va da din nou pe alta data (nu mai stiu sigur cand), insa vor fi alte subicete, in nici un caz aceleasiwinking

| chelutzul a răspuns:

Variantele se schimba poti fi sigura de asta...si nu sunt variante mai grele si variante mai usoare doar daca ai ghinonu si iti cad subicte din care nu ai invatat nimic, ai incurcato