| Zoya333 a întrebat:

Sunt o fata si sunt clasa 10 happy LA sfarsitul liceului (pe langa faptul ca as dori sa urmez o facultate) As vrea sa devin o politista happy Pt asta de ce am nevoie, care sunt materiile unde ar trebui sa am note mai mari? si as dori mai multe info despre big grin multumesc

Răspuns Câştigător
| PredatoR a răspuns:

Dai la academie peurma, materiile la care dai examen sunt: romana, o limba straina la alegere (engleza/franceza) si istorie si sa ai medie cat mai mare, cu cat ai media mai mare cu atat e mai bine deoarece sunt multi pe loctongue
Sper ca te-am ajutat, funda?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Informații despre ce?
Limbă străină, istorie, gramatică, probe sportive, testare psihologică.
www.academiadepolitie.ro
Pa, pa.

| Kitty a răspuns:

Romana, istorie, engleza.

| Cezar a răspuns:

Da, ar trebui sa ai media intre 8-9 si sa dai la Facultatea de drept din iasi sau timisoara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand limba si literatura romana este mai mult decat esentiala pentru a reusi in politie. Aici ma refer in mod special la gramatica!

| alex_6901 a răspuns:

Esentiala este gramatica limbii romane apoi urmeaza istoria si limba engleza.si mai sunt si probele sportive si testarea psihologica...care tot trebuiesc puse la punct