| anonim_4396 a întrebat:

ce se intampla cu omul dupa ce moare? funda!

Răspuns Câştigător
| Karla_1614 a răspuns:

Merge in rai sau in iad. Funda

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ajunge in rai sau in iad, in functie de comportamentul lui pe durata vietii. Asta doar Dumnezeu hotaraste.
O zi buna!

| DoarImpreuna a răspuns:

Se duce unde si-a pregatit viitorul cat era inca in viata. Acum decidem unde vrem sa ne petrecem eternitatea.

| Ziiziii a răspuns:

Buna...In afara ca va fi mancat de tot feluri de insecte din pamant, va putrezi si cam atat.Cred...pa-pa

| DerFinne a răspuns:

Inainte de a merge in rai sau in iad...

| Asdfghjklasdfghjkkl a răspuns:

Nimic. Funda? happy

| PlasMatic a răspuns:

Corpul trece o etapa happy un om dupa ce moare are o cateva secunde prin care isi deruleaza anumite momente ale vietii. aceestea sunt aleatori., anumite mituri spun ca dupa moarte parcurgi un tunel in care vezi numa o luminita. potrivit studilor aceesta ar fi trecerea sufletului in nefiinta de aici... sunt numa mituri happy uni zic ca ajungi rai, iad, altii cred in reincarnare, altii in viata eterna, evolutie, sunt sute s mi de teorii, eu zic sa nu iti bati capu cu ce va fi pe urma, sa iti traiesti viata happy cum crezi u de cuvant. funda? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce se intampla dupa? Pai a murit cineva si s-a intors ca sa ne spuna ce s-a intamplat? Poti presupune ce vrei. Unele lucruri sunt mai reale, altele doar plasmuiri ale imaginatiei si credintei...

| Monobrow a răspuns:

Se transforma in zombie? funda?

| pusik a răspuns:

Incepe sa putrezeasca si sa se descompuna, tu nu stiai?

| MirelaMirela a răspuns:

Omul dupa ce moare se duce in iad daca era bun si se duce in alt corp de obicei se duc in alt corp casa nu mai faca aceleasi greseli numai ca religia noastra nu crede in RENCARNARE sufletului in alt corp sper ca te-am ajutat. funda

| Danielle_8494 a răspuns:

Paiiii i se putrezesc oasele, iar dnzeu il trimite ori in iad ori in rai... dai fundita?