| SttyleMan a întrebat:

Sal TPU, daca de exp raman corijent la o materie, imi puteti explica cum o sa fie la corijenta? Adica o sa imi dea un test din tot anul si daca iau peste 5 am trecut in anul urmator sau depinde de profesor daca vrea?

Răspuns Câştigător
| Frogger_Pepe_1997 a răspuns:

Da, toata materia si trebuie sa iei 5. Nu stiu cum e la tine dar la mine in liceu daca veneai si tu cu o floare pentru doamne sau ceva, o cafea pentru domni, mai citeau printre randuri si iti iesea 5, daca stii ce vreau sa zic.

Totusi, tu invata-ti bine ca nu stii in ce fel reactioneaza profi tai la cadouri din astea, poate cred ca e pur si simplu un gest de buna purtare.

| SttyleMan explică (pentru Frogger_Pepe_1997):

Asta se aplica si pentru scoala? Daca iau 5 trec? Sau numai pentru liceu. ( sunt a-6-a)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ramai corigent vei sustine o examinare, in scris si orala, din toata materia anului si trebuie sa obtii media de cel putin 5.