| mariuscraiova a întrebat:

Va rog eu spuneti-mi si mie la ce se da bacu pe profilul stiinte sociale?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
In primul rand dai la romana, apoi dai la istorie/geografie(la alegere) apoi dai la una dintre urmatoarele materi : Psihologie (faci intra a IXa )Logica(faci in a-X-a) Filozofie(faci intra aXIa) Ecomonie(faci intra aXIIa). La stiinte sociale NU se da bac la Mate, Fizica, Chimie. Dintra aXI a cel putin matematica nu mai faci.

| mariuscraiova explică (pentru OnuOnulică):

Aa deci nu se da ca la filologie. romana, istorie, si iti alegi intre geografie, logica filozofie economie