| EmanuelEmy7 a întrebat:

Sall! Am un prieten care da a treia oara bac-ul si nu stie daca poate ajunge la examen. Daca cumva nu se prezinta, trebuie sa reia bac-ul cu totul de la anul sau ramane sa dea din nou doar proba la care are restanta?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent la ce sesiune sustine bacalaureatul are dreptul sa i se recunoasca probele pe care le-a dat si luat, mentionand expres aceasta in cererea de inscriere si va sustine doar proba pe care nu a luat-o.