| sorinel22 a întrebat:

Sall azi mi-am luat un hard sata de 320gb pentru laptop compaq cq57..si nu ma lasa sa i instalez windowsu. cand intru sa instalez imi arata ca trebuie formatate pe fat2.si nu stiu cum sa i dau format fara sa fiu in windows si casuta de mai jos cu format e blocata adica nu pot da pe ea

3 răspunsuri:
| andreeqw a răspuns:

Daca HDD-ul e setat ca SATA, iar cd-ul de instalare nu are driverele de SATA preinstalate nu ti-l recunoaste. Seteaza din bios ca hdd-ul sa fie AHCI (ca IDE) si atunci sigur iti va vedea cd-ul de instalare.

| sorinel22 explică (pentru andreeqw):

Unde gasesc hardyl in bios am compaq cq57 presario