| Virk a întrebat:

Sall, deci am o intrebare: Dupa ce termin clasa a 11-a la un Liceu Tehnic, la profesionala, pot sa ma inscriu la Filologie la alt liceu, tot pe a 11, ca sa continui studiile? Daca da, ce teste trebuie sa dau pentru admitere.

1 răspuns:
| Yurisa a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa dai un test la latina si sa iei nota de trecere ca sa te poti transfera. Stiu asta de la unii care vin de la mate-iinfo, nu sunt sigura daca asa e si la tehnic dar cel mai probabil ca da.