| N1kolas a întrebat:

Admiterea la facultate este conditionata de materiile la care s-a dat bacul? De exemplu: daca am terminat liceul la filologie, pot sa dau la facultatea de informatica?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Admiterea nu este conditionata de profilul liceului absolvit, profilul te poate ajuta putin la admitere. Importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| RagnarokR a răspuns:

La informatica se intra doar pe baza de dosar. daca vrei la calculatoare si tehnologia informatiei/automatica, nu poti, pentru ca trebuie sa dai un test de admitere din matematica M1, si pici din start.

la info poti intra, dar o sa ai restante si o sa iti buctezi facultatea pentru ca nu stii informatica si nici matematica, macar M2. deci e timp pierdut. trebuia sa te fi gandit la viitorul ca lumea. acum e prea tarziu.

| N1kolas explică:

Eu sunt clasa a 8a laughing. Anul ăsta dau examen și vreau sa dau la facultatea Mircea cel Bătrân din Constanța (marină) și as fi vrut sa știu cam la ce profile as mai putea intra în afară de mate-info
Am scris filo și informatica sa fie exemplul mai concret big grin