| catalinadeyya a întrebat:

Am auzit de la niste fete ca daca esti pe profilul filologie la liceu cand ai ora de engleza profa vorbeste numai in engleza.Este adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de adevărat, cu atât mai mult dacă eşti la intensiv/bilingv engleză.

2 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Da, asa este. Toti profesorii din tara sunt identici si toti se comporta la fel la ore.

| AmaliaApetri a răspuns:

Indiferent de profil, mi se pare normal sa ti se vorbeasca in engleza pentru ca asa te obisnuiesti si cu accentul si mai 'prinzi' cuvinte din zbor.
Chiar daca nu prea stii engleza, desi ar trebui...o sa fie mai bine daca profesorul iti vorbeste in engleza.