| lica21 a întrebat:

stiti cumva daca se da ceva examen daca am intrat la profilul de filologie, am auzit ca se da ceva examen la engleza, este adevarat?

Daca se da, care ati fost la Filologie, va rog sa imi ziceti ce v-a picat voua la examen happy

Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La "Filologie" ( simplu ) NU se dă nici un examen de limbă străină!
La "Filologie" INTENSIV ( engleză, franceză ) se dă un examen din limba străină respectivă.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Cumintzel a răspuns:

Nu se da examen daca ai intrat din generala la filo, se da numai daca te transferi de la alt profil la filo si acelea in caz de transfer se numesc diferente care se dau la latina. In rest nu dai nici unul.

| 4Yourself a răspuns:

Daca te referi la examenul de bilingv, da. Se da la engleza, la franceza si la spaniola. Acum depinde. Poate fi Filologie pe simplu sau pe bilingv.
Bilingv-examen de limba.