| anonim_4396 a întrebat:

Sall Tpu.Am nevoie de niste traduceri la care m-am incurcat(Nu este vorba de o tema dar vreau sa fie corecte). Cine stie engleza bine si ma ajuta dau funda!

1. What do you mean? That goes without saying.
2.I think I misjudged you. Does that make me a horrible friend?
3.If you don't mind, may I take a look?
4.By all means, browse all you want.
5.But this book isn't aimed at men.
6.Suit yourself, I don't care anymore. We are done, for real this time.
7.This is not her doing whatsoever. What cand of idiot you have to be to write your own name?
8. What I really need to protect isn't myself, much less my money, but my pride.
9. Whoa! Bull's eye, Saya. I'm really impressed.
10.Yes, there's-a great number of\nthem flying around wildly.
11You're sure this is the way, right, Sagaya?
12. Until this is over, I'll keep you writhing in agony.
13.Hey, c'mon! Step on it, you guys!
14.At that very moment that man said to me.
15.To exact your revenge, you will need power.
16.The power to violate and obliterate the laws of this world.
17.He told me I could obtain that power, if I was prepared to abandon my human heart.
18.I wasn't able to do anything for you even though you were suffering.
19.I did say I was glad to have met you all, right?
20.I'd never had friends like you guys before.

E pentru un anime si am de tradus doar ca timpul nu imi permite multumesc anticipat celor ce vor sa ma ajute!

6 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

1 Ce vrei să spui? se înțelege de la sine asta

2 Cred că te-am judecat greșit.
Asta mă face un prieten groaznic?

3 dacă nu te deranjează pot să arunc o privire?

4 Sigur răsfoiește tot ce dorești

5 Dar cartea aceasta nu vizează bărbații

6 Fă cu vrei, nu-mi mai îmi pasă. am rupt prietenia pe bune de data asta

7 Nu este treaba ei deloc.
Ce fel de idiot trebuie să fi să-ți scrii propriul tău nume.

8 Ceea ce trebuie să protejez într-adevăr nu este pe mine, cu atât mai puțin banii ci mândria mea.

9 Maamă! Bull's eye, Saya.
Sunt chiar Impresionat.

10Da, există o grămadă zburând nebunește

11 Ești sigur că acesta este drumul
nu-i așa Sagaya?

12 Până când asta se termină voi grijă de tine să te zvârcolești în agonie

13 Hei Haideți! măriți pasul mai mare băieți!

14 Chiar în acel moment omul ăla mi-a spus

15 Pentru a cere răzbunare o să ai nevoie de putere

16 Puterea de-a încălca și a distruge legile ale acestei lumi.

17. Mi-a spus că aș fi putut dobândi acea putere dacă eram pregătit să renunța la conștiința umană

18 Nu am putut să fac nimic pentru tine chiar dacă sufereai

19. V-am spus că eram încântat să vă fi cunoscut pe toți băieți nu?

20 Niciodată nu aș fi avut prieteni ca voi băieți înainte

Sper că găsești mai multă fluiditate la mine.

| missfatadelatara a răspuns:

1. M-am dat seama ca e vorba de anime încă de la prima propoziție rolling on the floor
2. Dacă nu ai timp pentru astfel de lucruri, renunță.
3. De ce te-ai băgat la traduceri dacă habar n-ai sa traduci câteva cuvinte pe care le întâlnești și într-un manual de engleză de școală generala?

| Packer19 a răspuns:

1. Ce vrei sa spui? Se intelege fara s-o spui(de la sine)
2. Cred ca te-am judecat gresit, asta ma face un prieten teribil/rau
3. Daca nu te deranjeaza/supara, pot sa arunc o privire
4. Prin toate mijloacele, cauta/rasfoieste tot ce-ti doresti
5. Dar cartea asta nu este destinata/vizata barbatilor
6. Tine/sufera pentru tine, nu-mi mai pasa, am terminat-o de data asta
7. Ea nu face asta in vreun fel/ ce vrea ea, ce fel de idiot trebuie sa fii sa-ti scrii propriul nume
8. Ceea ce trebuie sa protejez nu sunt eu, cu atat mai putin banii mei, ci mandria mea
9. Wow, bulls eye saya, sunt impresionat
10. Da, este un numar grozav al celor ce zboara in salbaticie
11. Esti sigur ca asta-i drumul/calea, corect sagaya
12. Pana ce acest lucru nu se termina, te voi tine/te voi face sa te agiti in agonie
13. Hei, haideti/ascultati, treceti pe asta baieti
14. La momentul acela, acel om mi-a spus
15. Pentru ati duce razbunarea, vei avea nevoie de putere
16. Puterea de a incalca si sterge legile acestei lumi
17. Mi-a spus ca pot obtine acea putere, daca as fi pregatit sa-mi abandonez/renunt la inima umana
18. Nu sunt in stare sa fac nimic pentru tine chiar daca tu suferi/sufereai
19. Am spus ca am fost incantat sa va cunosc/intalnesc pe toti, nu
20. Eu niciodata n-am avut prieteni ca voi inainte.
Funda, pls, ca te-am ajutat?!

| leapșa a răspuns (pentru Packer19):

Ar face bine sa-ti dea la cat te-ai straduit.

| Packer19 a răspuns (pentru leapșa):

Mersi happy