| azoteu2020 a întrebat:

as dori sa imi dati un exemplu de cerere pentrru am ma transfera de la un liceu la altu, doresc sa mentionez ca vreau sa schimb si profilul si daca este nevoie de doua cereri plzz faceti-mi doua exemple. Dau funda plzz ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| IssabellaLoLa a răspuns:

domnule director,

subsemnatul [numele si prenumele],cu domiciliul in [adresa],elev in clasa a.,la liceul[numele liceului], va rog sa-mi aprobati transferul la liceul[numele liceului la care vrei sa te transferi], motivul fiind acela ca este mult mai aproape de casa.
cu respect,
numele si prenumele.

ca sa obtii transeferul, trebuie mai intai sa discuti cu directorul liceului la care vrei sa te transferi, sa vezi daca intrunesti conditiile de medii, sau daca mai sunt locuri la profilul dorit de tine.
acolo iti va spune ce acte iti sunt necesare.
deci primul pas este sa te duci sa discuti la liceul in care vrei sa te transferi :*:*

succesuri happy