| LeoLeoLeoo a întrebat:

Salut,astazi am aflat cu stupoare rezultatele la examenul de bacalaureat care sunt urmatoarele:
5, 00 la romana,7, 10 la geografie si 4, 50 la romana media imi iese momentan 5, 53. Astazi am facut contestatie la istorie si ma rog sa imi mai mareasca cu 0, 50 p nota sa pot sustine in toamna la alegere bacu.
Stiu ca poate sa-mi scada drastic punctajul. Ar trebui ca la contestatie sa.mi ridice nota la istorie la 6, 00 pt ca sa pot promova dar acest lucru este total inposibil deoarece nu cred ca poate fi o diferenta asa mare de 1, 50 p intre note.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ne pare rau pentru tine, dar noi n-avem ce face, decat sa iti uram succes, atat la contestatie, cat si in viitoarea sesiune, daca nu-ti mareste nota acum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa... si noi ce sa iti facem?

| johnnny123 a răspuns:

De ce ai aflat "cu stupoare"? Te asteptai sa iei 10 pe linie?

Acum trei zile tu insuti spuneai ca la romana ai fost pe langa subiect, iar la istorie ai ignorat complet cerinte intregi.

Asadar, de unde provine aceasta stupoare?

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Ok.dar intrebarea care este? Daca vei promova? Nu avem de unde sa stim, oricum, e important sa te apuci de invatat, poate reusesti la urmatoarea sesiune.

| CamilaBianca a răspuns:

Ma bucur ca te-am putut ajuta.