| AlexStefan1 a întrebat:

Sall TPU, deci am intrat la Stiinte Naturale la liceu si vreau sa stiu ce facultati incep de la acest profil si ce poti deveni, mersi anticipat.

1 răspuns:
| PussicatDolls a răspuns:

Teoretic și practic de la un profil real poți merge în orice parte dorești, dar tu deja vei avea bazele puse în următoarele :
-Facultatea de Medicina și Farmacie, poți deveni medic sau farmacist
-Facultatea de Biologie
-Facultatea de Chimie
-Facultatea de Zootehnie
-Facultatea de Ingineria Mediului, poți deveni inspector de mediu, expert în mediu, analist de mediu, inginer chimist, etc.

Lista continuă, te poți interesa și pe internet. Multă baftă!