| awesomedavid a întrebat:

stiti de noua lege cu admiterea la facultate cum ca la toate facultatile trebuie sa dai un examen ca sa intri. bun la facultatea de zootehnie din iasi de la universitatea ion ionescu de la brad ce examene trebuie sa dai va fi si pe baza de interviu sau se intra pe baza mediei de la bac? funda + vot MAXIM! mersi mult

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Legea care s-a dat nu spune ca toate facultatiile trebuie sa organizeze examen de admitere ci ca nu se mai poate lua in calcul media aniilor de liceu doar cea de la bacalaureat. Si daca te-ai fi uitat la ei pe site ai fi vazut ca scrie criteriile de admitere si anume 50% nota de la bac la romana si 50% nota de la bac la matematica sau istorie in functie de ce dai