| lextar113 a întrebat:

Sall TPU,stiti, sunt in clasa a 8 a,iar luni umreaza sa dau examenul,am niste emotii devastatoare,oare se merita,e asa de greu la examen,nici nu mai pot dormi, ce sa fac? Multumesc!

8 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Nu te mai gandi acolo so dormi ca daca nu o sa fii obosit in timpul examenului si atunci capul numai "functioneaza".
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! E firesc să ai emoții și e bine. Te mobilizează să dai tot ce ai mai bun. Ca să dormi, aerisește bine camera seara, fă un duș călduț înainte de culcare, bea un ceai de tei cu miere, tot călduț. Nu fuma, nu bea cafea, nici Coca-Cola, nu face exerciții fizice după-amiaza sau seara.
Fă o vizită pe http://lecturirecenzate.ro/, te ajută la literatură. Succes la examene!

| Zuzazozo a răspuns:

Stai calma ca si eu sunt clasa a 8 a si am tot invatat azi la romana.Iti dau un mic sfat: incearca sa te calmezi si sa te odihnesti, daca o sa iti fie frica o sa te panichezi si o sa te incurci deci nu e bine.Asa ca te sfatuiesc sa calmezi.No stres.La romana nu mi-e frica deloc la mate trebuie sa recunosc ca am putina frica.Bafta la examene.happy

| carmenushaa a răspuns:

Eu zic sa dormi putin ca sa te poti concentra acolo la examen. cand am fost la bac nu dormisem inainte si la bac mi-a fost f rau. a fost dificil sa ma concentrez...cand este vorba de sanatatea ta atunci nu se merita. daca ti-ai invatat nu ai de ce sa iti faci griji.succes la examen!

| lextar113 explică:

Multumesc mult de sfaturi!

| a răspuns:

Incearca sa te calmezi.Si eu sunt la fel.straight faceMi-a fost si rau ieri din cauza emotiilor.

| cia021 a răspuns:

Yo sunt in clasa a IX-a, inainte de a da evaluarea nationala si eu am avut emotii dar stai linistit(a), oricum este destul de usor daca ai invatat asa ca te sfatuiesc sa dormi putin sa fi relaxat(a) si sa iei note mari si la romana si la mate. Bafta!

| Anca23earl a răspuns:

Hei,eu sunt a9a, am trecut prin asta... dar sa stii ca nu mi-a fost frica decat dupa examen. gandeste-te ca absolut toti colegii tai au emotii, nu esti singurul. dar incearca sa dormi totusi... daca ti-ai invatat e bine, maine iti mai repeti putin. Iti tin pumnii, mult succes!