| flavyusR a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si trebuie sa fac la limba romana un portofoliu cu tema iubirii,cateva idei,un model, dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

Am avut si eu
Eu am pus urmatoarele:
1)10 poezii (5 de autori romani, 5 de autori universali) de dragoste
2)Un interviu despre tema dragostei in poeziile romanesti, trecut-viitor
3)O scrisoare de recomandare a unei carti de dragoste
4)Poze cu picturi si sculpturi pe tema dragostei
5)Cuprinsul
Poti folosi o foaie alba una rosie, si tot asa
Ai grija sa faci si pagina de inceput
Poti folosi inimioare pe la litere pentru a fi mai atragator
Succes si spor la munca!
Funda?

| Gabi19971983 a răspuns (pentru Gabi19971983):

Poti sa mai pui niste poezii facute de tine, si niste desene tot facute de tine, bineilteles pe tema dragostei

3 răspunsuri:
| AndreeaRlx a răspuns:

Hei ^_^
Incearca sa faci rezumate la lectiile predate la clasa care contin aceeasi tema, de obicei un portofoliu contine mai multe rezumate, poti pune si ce ti s-a predat la clasa, sau cauti pe net. Good luck happy

| Ristea_Ionut_1997 a răspuns:

Incearca sa faci un referat despre intreaga viata a lui Eminescu(cred ca cuprinde ce ai tu nevoie) FUNDA?!?!?!? big grin