| U2NRutgQi a întrebat:

Sunt clasa Vlll și vreau sa intreb daca sunt licee unde dupa ce dai bacu sa te angajezi ce meserii poti alege si ce materii se predau?

2 răspunsuri:
| abyy95 a răspuns:

Fiecare liceu are profilul lui si da. uite de exemplu eu sunt la liceul D. Dumitrescu si sunt la profil mecanic auto..si la noi este o clasa separata numita profesionala. acolo faci 60% practica si 40% materie (roamana matematica etc.) faci instruie practica la un service auto specializat posibil cu un salariu. minim si iesi ca mecanic auto si dupa ce ai terminat cele 10 clase daca vrei poti merge in continuare pentru a termina 12 clase la fr sau unde vrei tu

| S1L3nT a răspuns:

Fiecare liceu are profilul sau...Eu sunt la liceul teoretic Nicolae Iorga si pot fi cel mai raspandit profesor...Mult succes