| dxmarius a întrebat:

Ce materii se predau la profilul protectia mediului si la ce se da bacu?

Răspuns Câştigător
| SummerR a răspuns:

Se face :Romana, Matematica, Fizica, Chimie, Biologie, Franceza, Engleza, Istorie, Geografie, Religie, Educatie fizica, T.I.C., M1(Ecologie ), M2(Investigarea speciilor), M3(Fenomene de risc ), M4 (Hazarde naturale). La bac se da : romana, mate, limba straina si o materie la alegere dintre : fizica, chimie, biologie si M-uri.

3 răspunsuri:
| Ramona1 a răspuns:

Protectia mediului? Eu cred ca te referi la "Stiinte ale naturii", adica biologie-chimie.In momentul de fata se da la: romana,matematica,o limba straina si biologie care se imparte in: vegetala,animala, genetica si anatomie, dar daca acum ai intrat a 9-a, am inteles ca metodologia se schimba din 2015, adica chiar cand termini tu.Vom trai si vom vedea:*

| Lupu_Mina_1990 a răspuns (pentru Ramona1):

Științe ale naturii e un profil teoretic, iar protecția mediului e un profil tehnologic. Aceste profiluri sunt total diferite.

| dreams_2233 a răspuns:

In ce liceu esti?:d si eu sunt tot la protectia mediului dar nu am reusit sa aflu ce materii suntsad dar stiu ca bacu se da parca la mate romana o limba straina pe care o faci acolo si o materie la alegere mie asa mi s-a zis