| Valina_Crina_1987 a întrebat:

Sunt la facultate, iar profesorii de mate si fizica ne dau demonstratiile la formule, nu formula direct ca la liceu. Trebuie sa invatam si aceste demonstratii?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Da. Tot ce dau profesorii trebuie invatat. Poti intreba colegii mai mari de la acelasi profil pentru mai multa siguranta happy

2 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Depinde ce note vrei. In general nu trebuiesc invatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca in liceu ai avut niste profesori cam nepriceputi. O formula vine mereu cu o demonstratie, iar in facultate ai nevoie sa stii si pe acestea. La examene nu se dau mereu doar exercitii, se da si teorie