| geulica4 a întrebat:

Salut all.Maine dau corigenta la romana( clasa a-10-a),si mi-a spus sa invat Enigma Otiliei.Imi spuneti ce ar trebui sa invat?happyMultumesc

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Trebuie sa inveti comentariul. Dar nu vei invata tot, decat ce este mai important, adica partea de inceput, titlul, tema, vezi si tu ce este mai important. Pe langa astea, trebuie sa mai inveti si ceva din caracterizarea unui personaj. Daca nu ai carte de comentarii il poti lua de aici, sau poti da si tu un search pe Google:
http://www.invat-online.net/......comentariu
Succes!

5 răspunsuri:
| CristinaSNC a răspuns:

"Sa ai maine corigenta la romana si tu sa inveti la noapte, asta inseamna sa fii mafiot" laughing Scuze, oricum bafta, invata ce t-a dat Coco si o iei tu happy

| geulica4 explică (pentru CristinaSNC):

AM trecut laughing)

| CristinaSNC a răspuns (pentru geulica4):

Bravooo ma baiatule laughing! Fugi si bea o bere laughing

| Basthet a răspuns:

Bună! Citește repede povestirea pe scurt a romanului. Dacă ții minte cât de cât, te descurci tu cumva. Dar și tu... cu o zi înainte...
Caută pe net "povestiri pe scurt" și găsești.
Succes!

| ElenaSt2011 a răspuns:

Pentru siguranta ta, ar fi bine sa inveti toate lectiile la materia respectiva.

Daca profa se razgandeste si iti da un alt subiect, ce faci, daca nu stii sa scrii nimic?

Risti sa pierzi examenul.