| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 17 ani. Momentan urmez o facultate cu profil matematica-informatica(intensiv informatica). Doresc sa urmez facultatea Alexandru Ioan Cuza (Iasi) profil informatica.
Problema e ca nu sunt inca hotarat. Stiu ca trebuie sa urmez 3 ani intensivi in care trebuie sa invat la greu. Eu nu ma descurc prea bine la romana / fizica etc. Doar informatica(in cea mai mare parte) si matematica.
Vreau un raspuns daca e bine sa ma duc la facultatea recomandata mai sus sau exista un curs / training de specializare cu examen/diploma. Multumesc

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa urmezi cariera asta nu inteleg de ce ai alege un curs in defavoarea facultatii. Atat timp cat esti la un liceu mate info si ai notiuni de mate M1 si programare nu e o sperietoare fac de info.