| raiker02 a întrebat:

Te poţi înscrie la facultatea de Informatica-Alexandru Ioan Cuza (Iaşi) dacă ai absolvit la un profil uman (filologie)? Sunt tare bulversat.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da te poti inscrie, uite aici conditiile daca nu dai bacul la mate sau info

http://www.info.uaic.ro/bin/Admission/Admission14.

dar va fi cumplit de greu sa recuperezi, mai ales matematica

| raiker02 explică (pentru suntserios):

Scuze dar link-ul spune: " Documentul cerut nu a putut fi găsit." Nu îmi va fi greu pentru că am fost profil mate-info până în primul semestru al clasei a XII-a, apoi m-am transferat pe ultima sută. Am cunoştinţe de Algebră, Analiză, Trigonometrie. Informatica este pasiunea mea. Aveam un dubiu că nu mă pot înscrie oricum, mulţumesc frumos!

| suntserios a răspuns (pentru raiker02):

Scoate punctul de la finalul link ului

http://www.info.uaic.ro/bin/Admission/Admission14

5 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Da,nu conteaza liceul happy Bafta

| raiker02 explică (pentru Elena9328):

Muţumesc pentru răspuns! Spuneam că sunt buleversat tocmai din cauză că recent văzusem parcă tot pe TPU o întrebare asemănătoare. Sper că nu sunt prea indiscret dar, eşti cumva din Iaşi?

| Elena9328 a răspuns (pentru raiker02):

Nu sunt din Iasi, pentru putin.