| UnGentleman a întrebat:

Salut, am auzit ca trece oricine de corigenta, este adevărat?

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Nu exista o regula.Depinde si de relatia profesorului cu elevul.Sunt cazuri obiective si subiective. Poti trece cu merit sau fara, asta voiam sa spun. Nu te baza insa pe ultima varianta! incearca sa meriti, sau sa se vada ca faci eforturi!

| UnGentleman explică (pentru oprescudorin11):

Pai problema este ca nici nu ma inteleg prea bine cu profa sad sau stiti alte variante?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Si fara sa invete deloc.Sa stea pe net si prin cluburi.Si acolo il asteapta profa cu flori si cu cafea, la intrare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este adevărat!
Trebuie să ştii materia din tot anul.

Toate cele bune.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Trebuie să înveți, e nevoie să răsfoiești manualul, să poți demonstra că ți-ai însușit anumite cunoștințe, și că nu ai ignorat (total) învățătura în vacanța aceasta. Nu te poți prezenta la examen oricum (trebuie să ții cont că îl susții atât oral, cât și scris) și, fii conștient, nu poți lăsa pagina albă.
Pe zâmbete, nu ți se va oferi un punctaj, cel mult, vei primi un altul în schimb, fie din admirație (că ai învățat), fie unul ironic. Tu alegi. Succes, oricum.

| AtateaConditii a răspuns:

Da, daca esti prezent si daca arati interes ca vrei sa treci. Macar teorie sa inveti.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Nu este adevart
Tot ce spune la televizor sunt false.

| UnGentleman explică:

Multumesc pentru raspunsuri
Daca stiti si alte varinte de a promova astept big grin problema este nici nu ma inteleg prea bine cu profa dar nu cred ca este atat de rea pe cat pare

| oprescudorin11 a răspuns (pentru UnGentleman):

Ai putea lua legatura cu 'profa' in care sa o intrebi cateva subiecte care nu-ti sunt clare. se va simti bine ca ai interes pentru materia ei, iti va explica si va fi bine. Spre exemplu.

| UnGentleman explică (pentru oprescudorin11):

Pai am fost acum o saptamana la scoala (cu un prieten care si el este corigent) sa o intrebam si cand ne-a vazut a facut o fata... de parca i-a picat cerul in cap ( si a iesit din calcelarie cu rasul pe buze) si am intrebat-o si a spus ca sa invatam tot ce ne-a predat si ca ne vedem pe 1 septembrie