| andrei099686086 a întrebat:

Salut! Am de facut la facultate un proiect la fizica si imi trebuie sa descriu lucrurile acestea...
Imi poate explica cineva mai detaliat ce inseamna?
Multumesc!
-descrierea fenomenului propus spre prezentare
-descrierea experimentului însoţită de modul de lucru şi de schema montajului experimental.
-enumerarea aplicaţiilor practice posibile (cu ilustraţii) şi descrierea uneia dintre
acestea.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce fenomen ai ales? Despre ce prezentare este vorba? Cui prezinți?

| andrei099686086 explică (pentru sadrian46):

Salut! Am facut o presa hidraulica si trebuie sa o prezint la facultate, profesorului de fizica...

| sadrian46 a răspuns (pentru andrei099686086):

Dar acesta nu este un fenomen.

| andrei099686086 explică (pentru sadrian46):

Realizarea unui experiment de fizică şi a unui referat ataşat acestui experiment.
Experimentul trebuie să pună în evidenţă un fenomen fizic şi să fie prezentat de
către student în timpul ședinței de laborator.
Referatul ataşat trebuie să conţină:
· Facultatea, grupa, numele studentului, anul universitar, semestrul
· Titlul temei prezentate
· descrierea fenomenului propus spre prezentare
· descrierea experimentului însoţită de modul de lucru şi de schema montajului
experimental
· poză cu montajul experimental, cu numele şi grupa studentului vizibile pe montaj
· enumerarea aplicaţiilor practice posibile (cu ilustraţii) şi descrierea uneia dintre
acestea
. bibliografie
Referatul, în format pdf de maxim 5 MB, se încarcă pe Campus înainte de
momentul prezentarii experimentului!