| crisiss a întrebat:

Salut, am fost admis la facultatea de energetica din cadrul UPB, si as dori niste sfatur despre cat de dificil e, pe ce materi se pun accentul si cam ce baze ai nevoie pentru a absolvi aceasta facultate?
Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Aceasta facultate este cea mai usoara dintre facultatile cu profil "electric", dar si aici iti trebuie putina seriozitate si cunostinte de matematica si fizica. Cine nu doreste nu termina o astfel de facultate.