| UrsuletulMisogin a întrebat:

am fost la evaluarea nationala si am facut o mica gafa care nu stiu cat ma va costa. cat o sa imi scada daca,la al doilea exercitiu,cel de geometrie in spatiu, am scris formula gresit la aria laterala (am uitat un 2) dar totusi am facut ecuatia corect si am ajuns la rezultatul cel bun?

Răspuns Câştigător
| gardianuf a răspuns:

Avand in vedere ca ai facut exercitiul corect dar ai scris formula gresit spun ca nu ar trebuie sa te penalizeze mai mult de 2pct din 100 happy

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

In graba mare ű, poate nici nu se va sesiza aceasta mica eroare "de tipar", mai ales daca calculele le-ai facut corect. Mai mult de 0, 5 puncte nu se vor scadea, in nici un caz (dar este posibil si 0).