| Twister09 a întrebat:

Salut, am gatat liceul acum 5 ani, dar bacul nu l-am luat. Ce credeti daca ma apuc de acum de ore la romana, mate si biologie, este prea tarziu pana in iunie? Sunt cam vreo 4-5 luni.
voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Dacă asta îți dorești, sigur poți. Depinde și de capacitatea ta de memorare și înțelegere, dar și cât de mult lucrezi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că poți. Dar să te apuci.

| zurick a răspuns:

Dacă nu lași pe " mâine ", poți da trebuie chiar să te apuci ca lumea.

| AnielAn a răspuns:

Poți! Trebuie să ai încredere în tine că vei reuși. Pe de altă parte, dacă ai materia structurată, cu toate lecțiile care trebuie pentru Bac la toate materile și te apuci de învățat serios, vei reuși chiar dacă de putea să o faci si mai devreme, dar dacă te apuci de acum de învățat și îți organizezi timpul, fără să îl pierzi vei reuși. Totuși, dacă nu te simți pregătit, nu o face.
Mult succes!