| audimagini_3648 a întrebat:

Am la engleza un referat despreo sarbatoare si as vrea sa`mi dati idei[funda]

3 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Vorbesti serios? Idei de sarbatori? Ohoooo, e usor... avem destule, noi romanii.
Craciun, Florii, Paste, diferitii sfinti (si altele religioase), iar cele laice Revelionul, Ziua Independentei, Ziua Pacii, Ziua Femeii... etc.

| DenysaDulcika a răspuns:

Esti culmea poti spune despre Pasti,Ziua indragostitiilor, Craciun, despre un anumit Sf etc poti gasi pe Wikipedia

| raluscumpik2011 a răspuns:

Pai daca e la engleza cu siguranta trebuie sa faci o sarbatoare care se petrec si acolo cum ar fi:
-Ziua recunostintei
-Ziua indregostitilor
Mai multe sper ca te-am ajutat funda?!