| Iulian1207 a întrebat:

Salut! Am mare nevoie de ajutor in legatura cu transferul de la un liceu la altul si cu diferentele.
Sunt a 11-a si termin invatamantul profesional (la viilor mai exact) si as vrea sa continui liceul si sa ma transfer la un liceu pe profil de filologie. Nu m-am mai transferat pana acum si nu stiu cum merge treaba cu transferatul. La ce trebuie sa dau diferentele? Cat de grele sunt diferentele? La ce sa ma astept?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa scoala profesionala nu te transferi ci te poti inscrie in cl. a XI-a de liceu, la formele de seral sau cu frecventa redusa si vei mai face inca 3 ani (cl.XI-XIII). Nu trebuie sa sustii examene de diferente.