| anonim_4396 a întrebat:

Am media 8.26 la BAC si as dori sa stiu ce facultati din Bucuresti imi sugerati..Momentan ma gandesc la UTCB dar nu stiu ce facultate din cadrul universitatii? Ce credeti?

2 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Daca tu nu stii ce drum vrei sa ai in viata crezi ca altcineva va stii pentru tine. Altii aleg in functie de ce vor ei pentru ei. Tu va trebui sa stii ce iti doresti de la viata. Vrei sa zbori te duci la aviatie, faci armata, vrei sa ajuti oamenii te duci la medicina, psihologie, trologie, vrei sa construiesti mergi la inginerie, arhitectura. Dar daca nu te decizi ce iti place sa faci iti va fi greu orce drum alegi. Asa ca fii sincer cu tine si alege intelept. Vorbeste cu parintii tai sa-ti aminteasca ce iti placea sa faci pe la cinci ani (aprox) sau daca stii ce faceai la acea varsta aminteste-yi ce anume te facea feticit.
Bafta si te rog nu-mi raspunde inapoi. Nu verific.

Răspuns utilizator avertizat