| costescuafl a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor urgent, dau fundă celui care mă ajută!
E ceva legat de istorie, îmi poate spune cineva dacă primul război mondial a facut o lume mai sigură pentru democraţie sau a generat comunismul şi fascismul şi să-mi şi justifice? se poate şi cu un singur argument, orice! big grin

Răspuns Câştigător
| SmileSmart a răspuns:

Te poate ajuta si: http://ro.wikipedia.org/wiki/Primul_R%C4%83zboi_Mondial
Nu stiu pentru ca am uitat de atunci. a trecut mult timp. s-ar putea sa scrie in cartea ta de istorie...

1 răspuns:
| Alina49335 a răspuns:

Uita-te intr-un manual sau intr-o carte de istorie (bine, din domeniul istoriei, sunt carti doar despre primul razboi mondial) de la bibliotecalaughing