| EnvyU a întrebat:

Salut, am nevoie de materiale de studiu pentru ce s-a dat anul trecut la bac la uman.
Eu sunt la frecventa redusa si din pacate nici nu prea am fost la scoala, oricum nu ne da toata materia evident asa ca nu am de unde sa invat.
Daca este cineva super generos sa ma ajute, vreau sa invat pentru ca trebuie neaparat sa iau bacul dar sunt pierdut, nu stiu ce sa invat, nu am de pe ce sa invat si din pacate sunt cam prost la invatatura (nu am luat niciodata mai mult de 6-7 media). Ma gandesc ca daca tocesc in fiecare zi pana la bac poate reusesc si eu sa invat si sa iau bacul.

Răspuns Câştigător
| kyttu a răspuns:

Pentru subiectul 3 ai putea să-ţi cumperi o carte gen ESEUL (editura ART) şi să înveţi. Sincer, ar fi bine să înveţi câte ceva pentru fiecare curent şi fiecare autor canonic. Pentru subiectele 1 şi 2 ar trebui să munceşti singur, după care să te corectezi cu baremul. Cărţile au şi programa pe primele pagini. Dacă ESEUL ţi se pare prea complicat, încearcă ceva scris de Mariana Badea, e destul de ok.
PS: Dacă te pot ajuta cu ceva, poţi să-mi trimiţi un mesaj.