| anonimul0alaa a întrebat:

Salut, am o întrebare dar este extrem de ciudata! Sper ca si voua vi se întampla! Vi se întampla sa va ganditi la cineva drag voua sau la cineva pe care il iubiti foarte mult si va întelegeti foarte bine si brusc atunci sa va vina un gand cum ar fi daca as omori persoana respectiva?

Răspuns Câştigător
| Jigokunokishi a răspuns:

Saltare!
Probabil că mai multor persoane le mai vin gânduri de genul ăsta în minte, doar că problema celor mai mulți e că, datorită standardelor morale, etice, religioase pe care le au, le e frică să le recunoască ca fiind acolo sau le ignoră. Nu spun că e sănătos să stai să te gândești la lucruri de genul ăsta sau să simți că îți vine să faci așa ceva, dar în anumite momente pot veni din inconștientul nostru fel de fel de gânduri care să ne sperie sau să fie gânduri care nu sunt considerate normale din cauza standardelor etice de care aminteam. Fără să intru în prea multe detalii, dacă nu sunt chestii care să îți vină des în minte sau să ai o dorință puternică de a le pune în practică and stuff, eu zic că ești ok big grin

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,la asta ma gandesc cand terminam afacerea, daca o omor raman cu trupul ei + ies pe zero

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, asa ceva nu mi-ar trece prin cap niciodata, dar probabil ca tu ai ganduri sadice, probleme mentale... fiindca nu-i normal sa aiasemeena ganduri nici pentru un om oarecare, dapai pentru unul pe care-l iubesti.

| Catrice a răspuns:

Aaa deci cum ziceam...nu.
Știi ca asta pune semne de întrebare asupra sănătății mintale?!

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Daca te ucid pentru un milion de euro ai vrea?

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Da ca după ajung fantoma, găsesc un fraier oe.care să-l posed și te bântui și te ucid și rămân cu baniihee hee

| CodrutElian1990 a răspuns:

E o gandire de om cu deviatii in gandire.

| Sophieka a răspuns:

In niciun caz...Doamne fereste!
Ai probleme care trebuie mentinute sub control / rezolvate...

| Bluestar15 a răspuns:

Exista o diferenta enorma intre ceea ce ne vine in minte (gand aleatoriu, intamplator, venit din inconstient) si ceea ce alegem noi sa facem (gand cu intentie). De exemplu, vezi un vecin si iti vine gandul "ce l-as bate pe asta", dar cu toate astea nu iei decizia sa iti bati vecinul - asa ceva e firesc, se poate intampla oricui. Important nu e ce ganduri vin, important e ce decidem noi cu privire la ele. Spune ortodoxia ceva foarte interesant: exista ganduri ale omului, ganduri venite de la ingeri si ganduri venite de la demoni. Gandurile bune care ne vin in minte (de ex. sa iertam pe cineva) sunt de la ingeri, gandurile rele (cum sunt cele de care vorbim acum) sunt de la demoni, asadar ele nu sunt gandurile noastre, iar omul e cel care ia decizia. Toti oamenii au o groaza de ganduri rele, important e ce decidem sa facem, nu ce ganduri ne vin. Nu te agita prea tare din cauza acestor ganduri si nici nu le da atentie ca nu merita: ele sunt pentru tine exact ca vremea din Madagascar (complet irelevante). Iar daca te simti incarcat de ceva, te poti spovedi si gata happy Toate cele bune!

| Jhonny1998 a răspuns:

Scapa de gandurile respective, sfatul meu e sa nu le nutresti pana ajung sa te conduca la asa ceva.