| Cobrax a întrebat:

Am o intrebare, de ce facultate am nevoie pentru a lucra pe o platforma petroliera? La noi in tara banuiesc ca exista, in Constanta, dar nu'mi dau seama exact ce profil imi trebuie. In ciuda riscurilor salariul este unul foarte atragator. Raspundeti repede, va rog!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Pentru a lucra pe o platforma petroliera nu trebuie sa faci neaparat la Constanta facultatea, tu acolo doar lucrezi.Trebuie sa te duci la o facultate cu profil petrolifer gen " Ingineria Petrolui" sau "Ingineria petrolului si gazelor". Cauta facultati cu specializari de genul.

| gki1980 a răspuns:

La Ploiești, la Universitatea de Petrol și gaze.
http://www.upg-ploiesti.ro/