| AdyAdrian5 a întrebat:

Salut,am o intrebare la care ar fi cam greu de raspuns:
Se merita sa devin arhitect?
Pun intrebarea asta pentru ca aici in Romania nu se prea construieste si pentru ca sunt 2 ani de pregatire si 6 ani de facultate in care n-ai timp de nimic.
As vrea sa stiu exact daca se merita,

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca esti capabil de o asemenea facultate, dar la stat, atunci se merita.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti face placere si pui pasiune in ce faci se merita

| theodorafemme2001 a răspuns:

Si eu vreau sa devin arhitect. Aici, in Romania, nu prea ai sanse, dar peste granita, arhitectii sunt foarte cautati! happy

| Boncea_Narcis_1994 a răspuns:

Adrian,Tu daca doresti sa devi ceva, nu conteaza neaparat ce anume...o faci pentru tine, nu o faci pentru ca se merita, sau pentru altcineva ...Mai devreme sau mai tarziu o sa se merite, pentru ca asta e unul dintr-e punctele importante daca vrei sa ai o cariera stralucita, sa te axezi pe ceva. Evalueaza-ti optiunile ca nu ai nimic de pierdut, si cine stie intr-o zi poate o sa merite!