| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o întrebare, mai multe de fapt, dacã am fãcut un an de liceu normal și dupã am rãmas repetentã în clasa a xa, apoi am continuuat la o profesionalã încã 3 ani ce trebuie sã fac acum sã intru la frecvențã redusã sã dau bacul, mai am pânã în iulie cred nu știu, trebuie sã dau examen de sfârșit de profesionalã? pot sã mã înscriu la frecvențã redusã? Și dacã da, câți ani fac De la 0 din clasa a noua? Vã mulțumesc, dau fundã happy.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti continua liceul la frecventa redusa, intrand in cl. a XI-a, doar ca vei face 3 ani (XI, XII, XIII), la frecventa redusa se fac 13 clase.

3 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Trebuie să dai un examen de diferenţă care, normal ar trebui să te plaseze intr-a XI-a, dar numai dacă ai absolvit şcoala profesională.

| doarlutsoaresiapa a răspuns (pentru tintareco):

Multumesc pentru raspuns. deeeci anul acesta cum termin profesionala si iau examenul o sa am teoretic 11 clase absolvite? si cand ma inscriu la frecventa redusa ma baga din clasa a 11a, fac 2 ani nu?

| tintareco a răspuns (pentru tintareco):

Depinde de liceu şi profil.
De ce nu te angajezi în meseria pe care o înveţi, cîştigi bani şi timp, viaţa nu-i chiar aşa de lungă precum pare.