| Legos a întrebat:

Salut,am o intrebare referitoare la vacanta de paste/primavara.Am vazut ca sunt 2 vacante, una pentru catolici si alta pentru ortodocsi.Acum vreau sa stiu o avem toti vacanta sau o sapt nu vin cei catolici iar alta cei ortodocsi? Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și cei care nu sunt nici una nici alta ce fac?

Vacanțele sunt universale.

| mihaela000ela a răspuns:

De vacanta beneficiaza toti, indiferent de religie. Tinand cont ca anul acesta, este 1 luna, intre cele doua sarbatori, veti avea 2 vacante; una in aprilie, iar alta in mai.

| Pistruiatu190120 a răspuns (pentru mihaela000ela):

Ai idee dacă școlile militare beneficiază de această? Și dacă da, in ce măsuri.