| fataanonima a întrebat:

am o mare... mica problema. Sunt in clasa. a 8-a si nu stiu la ce profil sa dau: stiinte ale naturii sau stiinte sociale?
Imi puteti spune va rog orele care sunt la amandoua profilele.
Nu sunt buna la stiint dar nici la tocit...

1 răspuns:
| dydy1 a răspuns:

Stiinte ale naturii e e civalent cu mediu, unde e multa biologie, chimie, geografie dar se considera de rang inferior fata de stiinte sociale.

Profilul stiinte sociale e baza pe istorie, franceza/engleza si logica, psihologie.