| Lefter_Adrian_1998 a întrebat:

Salut sad. am o mica, de fapt mare problema, acum vreo 5 zile la scoala driga mi-a scazut 2 puncte la purtare cu PIXUL crying((. Ea e de biologie si eram la o lectie cu serpi si am adus un sarpe de lemn vai d capul lui, l-am aratat si 2 fete au inceput sa tipe si mi-a scazut nota la purtare. Sunt in clasa a-6-a

Ce pot sa fac sa imi recuperez cele 2 pct?!?! crying((
Va rog sa fiti seriosi, funda!

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buinahappy
Dar la indemnul cui ai adus acel sarpe la scoala? ti-a impus profesoara de biologie sa aduci asa ceva? si eu daca as fi fost in locul fetelor, la fel as fi procedat, poate mult mai rau, nu mai zic ca am o frica teribila de serpi.
Daca l-ai adus de capul tau la scoala, cred ca iti mertiti soarta, daca ti-a fost impus, te poti adresa directorului si va avea in vedere si comportamentul tau de zi cu zi..acum depinde ce fel de element esti si cat de cuminte esti.
O seara bunahappy

| Radu284 a răspuns:

Eu nu mi-as cere scuze. I-as spune ca este incorect ce a facut, si ca voi face reclamatii, la director, pana la ministerul invatamantului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum ai facut, dar nu era normal sa iti scada nota la purtare.
A profitat de faptul ca iti este diriginta si din aceasta cauza a facut asta.
Poti merge sa vb cu directorul sau sa faci o reclamatie.

Daca tu ai adus acel sarpe cu intentia de ati bate joc de a speria lumea este din vina ta dar daca tu l-ai adus in scopuri educative si ai anuntato si pe profesoara de intentia ta nu vad care ar fi problema.
O alta persoana ar scapa cu usurinta fara nici o sanctiune, depinde si de tine ia zi esti bleg.
Gaseste solutii.

| VerdeLila a răspuns:

Sa-i ceri scuze d-nei diriginte si s-o rogi sa-ti modifice nota de la purtare; explica-i frumos ca nu a fost intentia ta sa sperii colegii si sa-i disturbi ora. apoi cere-le scuze si celor 2 colege, macar de ochii doamnei prof. big grin

| Lefter_Adrian_1998 explică (pentru VerdeLila):

Am incercat da nu ma crede crying((( da o sa mai incerc, mersi pentru raspuns big grin

| Mylen a răspuns:

Din câte ştiam eu, nu are voie să-ţi scadă nota la purtare cu pixul. Poţi însă să-ţi ceri scuze. Dacă ai un comportament nu tocmai adecvat, poţi începe să fii mai cuminte decât de obicei, iar dacă va vedea diriginta ta o schimbare în bine, îşi va schimba decizia, cel mai probabil.

| Lefter_Adrian_1998 explică (pentru Mylen):

Asta mi-a zis si mama: diriginta a zis ca daca te comporti mai frumos POATE schimba nota.