| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica mare problema. Vreau sa dau pe bilingv. Dar trebuie saptamana asta sa ridic nu stiu ce de la scoala...si pe 2 iunie sa dau testare? Puteti sa imi da-ti mai multe detalii? Chiar nu am idee ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Ashmy a răspuns:

Deci.daca vrei sa dai bilingvul trebuie sa-i spui secretarei de la scoala ta.iti o da fisa de inscriere si o duci la liceul sau scoala unde vei sustine examenul. dupa ce dai bilingvul, in timp de nu stiu cat, ma rog, trebuie sa iei dosarul de la scoala unde ai sustinut examenul si sa-l duci la scoala unde inveti tu, indiferent daca ai luat sau nu examenul.

5 răspunsuri:
| AndreeaEma a răspuns:

Salut. In primul rand, la ce vrei sa intri? : bilingv engleza, spaniola sau ce? Pt ca zilele de testare difera. Te sfatuiesc sa te duci la secretariat si sa ceri informatii. Eu vreau sa intru la bilingv spaniola si am fost la secretariatul scolii si am completat o fisa si mi s-a spus pe ce data este examenul, dar este putin diferita situatia mea. Succes!

| Mihaii24 a răspuns (pentru AndreeaEma):

Vreau pe bilingv engleza.

| AndreeaEma a răspuns (pentru Mihaii24):

Bravo! Eu m-am inscris la spaniola deja si as vrea sa dau si la engleza. Cred ca maine ma duc sa completez fisa si pentru engleza. Oricum, ti-am spus ca la mine e putin diferit pentru ca dosarul meu este deja la scoala unde voi da examenul ( pentru ca acolo invat ) si nu e nevoie sa duc fisa la alt liceu. Oricum, maine cand ma duc la secretariat( chiar daca nu ma hotarasc sa dau la engleza ) o sa incerc sa ma interesez si de scoala care va fi centru de exminare pentru engleza si o sa-ti transmit. O zi buna!happy

| Mihaii24 a răspuns (pentru AndreeaEma):

Succes. big grin Si mersi mult.; 3

| AndreeaEma a răspuns (pentru Mihaii24):

Multumesc!happy Ma bucur ca te-am putut ajuta!